12–13 жовтня 2017 року в Інституті татарської енциклопедії і регіонознавства Академії наук Республіки Татарстан (Казань, Росія) відбулася науково-практична конференція «Російська багатонаціональна енциклопедистика: історія і сучасність». Захід присвятили ознайомленню з досвідом підготовки національних і регіональних енциклопедій Росії та близького зарубіжжя. На обговорення було запропоновано науково-методологічні, історіографічні та культурно-освітні питання сучасної енциклопедистики, винесено також проблеми інституційної структуризації і матеріально-технічного забезпечення енциклопедичної справи.
Серед вагомих доповідей варто виділити такі: «15 років і 35 томів. Про завершення в 2017 році видання “Великої російської енциклопедії”» Л. Петровської (шеф-редактор наукового видавництва «Велика російська енциклопедія»), «Азербайджанська національна енциклопедія» А. Султанова (заступник директора Наукового центру «Азербайджанська національна енциклопедія» Національної академії наук Азербайджану), «Про деякі методологічні питання сучасної російської регіональної енциклопедистики» У. Саїтова (директор Державної наукової установи «Башкирська енциклопедія»), «Історія розвитку і стан сучасної західної і європейської енциклопедистики» Б. Латипова (головний редактор наукових видань Державної наукової установи «Башкирська енциклопедія»), «Галузеві енциклопедії: сьогодення і майбутнє» Р. Шайдулліна (керівник Центру енциклопедистики Інституту Татарської енциклопедії Академії наук Республіки Татарстан), «Європоцентризм у татарській історії і енциклопедії» М. Закієва (головний науковий співробітник Інституту мови, літератури і мистецтва імені Г. Ібрагімова Академії наук Республіки Татарстан), «Регіональна енциклопедія як чинник формування регіональної ідентичності» Т. Качкіної (завідувач відділу соціально-гуманітарних досліджень Науково-дослідного інституту економіки, історії і культури Ульяновської області імені Н. Кармазіна, «До питання про методологію сучасних персональних літературознавчих енциклопедій» Н. Сиражитдінової (науковий редактор Державної наукової установи «Башкирська енциклопедія»), «Вивчення історії монастирів і скитів у системі енциклопедичних досліджень» К. Манолаке (директор наукової бібліотеки імені А. Лупана Академії наук Молдови) тощо.
На конференції Інститут Татарської енциклопедії Академії наук Республіки Татарстан презентував енциклопедичне видання «Природа і природні ресурси Республіки Татарстан: ілюстрована енциклопедія» (російською мовою). Як зазначають укладачі, це перше в регіоні довідкове видання, у якому систематизовано й узагальнено дані наукових досліджень про природу.
Співробітники Інституту енциклопедичних досліджень НАН України були в програмі конференції з такими доповідями: «Особливості наповнення статей про наукових працівників у галузевих енциклопедіях України» (А. Шушківський), «Регіональна енциклопедистика в Україні: загальна характеристика» (О. Іщенко). Втім, безпосередньої участі в заході не брали.